AnimeWorld
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Death Note-Different Shadows

2 participan?i

In jos

Death Note-Different Shadows Empty Death Note-Different Shadows

Mesaj Scris de *_*Emma~FromDNDS^_^ Sam Iul 05, 2008 8:02 am

Ep 1"New chapter"


21 08 2013


Dupa eliminarea lui Kira,existenta NPA precum si cea Spk continua.Poate ca era o idee nesabuita sa continue sau ei de fapt asteptau acel ceva?..In SPK nu erau schimbari deloc iar in NPA director devenise Aizawa iar director adjunct Matsuda....dupa cum intrebam...de ce isi continuau activitatea aceste doua organizatii??Kira fusese eliminat,de infractori se ocupa politia....ceea ce ii facea sa ezite in incheierea cazului Kira era teama de revenire...
Dupa NPA si SPK,o noua organizatie secreta lua nastere:WGD(World`s greatest detectives)..Din WGD faceau parte nu mai mult nici mai putin decat 6 membri...
-Hmmm..exact cum ma asteptam..ne`a pacalit pe toti.Cu toate acestea lipseste o piesa,o idee...cum a reusit sa iasa acolo,de ce,cand,pe unde?Daca as da curs zvonurilor as putea sa ajung sa cred ca a iesit prin santaj si escrocherie..dar sunt doar mituri..Din tot ce spun si gandesc sunt doar 1% sigura...ceva nu are sens...Ea era Emma,membra WGD si totodata cea mai buna detectiva a genului feminin..dupa o prima descriere putea fi usor asemanata cu Near deoarece avusesera contact timp de ceva vreme la Wammy`s House unde se pregatisera pentru acel moment..Emma nu era una dintre elevii model..era mai degraba un pericol..impreuna cu Mello stricau toate jocurile rezolvate de Near dorind sa ii puna rabdarea la incercare...bineinteles Near nu dadea atentie..pentru el era prea usor sa o ia de la capat..dupa cum se observa Emma se schimbase si devenise un fel de"cloona" a lui Near..de ce pun in ghilimele...cu toate ca seamana destul de mult Emma difera total de Near:Emma este o persoana hiperactiva,near nu,Emma detesta jucariile,Near le iubeste,Emmei ii place sa iasa in evidenta,lui Near nu...vedeti???In fine ,ceilalti membri WGD sunt:Stephanie,matt,Andrew,Liz si Emma..fiecare dintre ei avand abilitati speciale
Cum am mai spus toate aceste organizatii asteptau revenirea..ce revenire,a cui revenire?..misterul continua..
Intre timp la sediul SPK
-Eram sigur de asta..eram sigur.Curand va trebui sa o luam de la caapt.Anuntati NPA-ul.Trebuie sa se pregateasca.
Ce se intampla?De ce se simtea tensiunea in aer?de data aceasta Near lasase jucariile si luase o coala alba de hartie.Pregatea un plan de lupta.Oare lumea avea sa intre din nou in mainile lui kira?
In acelasi timp la sediul NPA
-Aizawa,vino!E Near!
-Near?!Nu ne`a mai contactat de ceva vreme.
-Asa este Aizawa,dar nu te teme.Nu este tocmai o urgenta,dar nici un apel infantil.Voiam doar sa iti spun:KIra s`a intors.Mai ramane sa aflam sub ce forma...
-NEAR!Nu inchide!Asteapta!..a inchis...Kira s`a intors..
-Esti Sigur???
-Matsuda!Near insasi ne`a confirmat`o..
-N..Nu se poate..Suntem pierduti.!!!
WGD center
-Exact cum ma asteptam..le este teama de revenirea lui Kira..chiar si lui Near.Nu il vad dar simt tensiunea din vocea lui.Matt ,telefonul
-Dar..ce faci?
-Din momentul acesta WGD preia initiativa..
Vechiul sediu NPA.Acolo totul era distrus in urma unui asalt al unor rebeli.Printre daramaturi se intrezarea silueta cuiva..o persoana inalta..un barbat.Cine ar fi putut sa scotoceasca prin acele mizerii?Cineva care stie locul unde ascunsese ceva in urma cu mult timp.Deodata,in toiul noptii se auzi un strigat infiorator..
-DA!!!Am gasit in sfarsit ceea ce cautam.Cu aceste foi din Carnet voi relua crearea LUMII NOI!Near crede ca a castigat,dar nu!A castigat doar o batalie,eu voi avea razboiul.Vei vedea Nate River ca nu ma tem.Din nefericire nu te pot ucide chiar acum.Lumea Shinigami mi`a interzis.Dar ma voi juca cu tine timp de 6 luni,dupa care vei muri..vei ramane pe vesnicie alaturi de L,pentru ca ati incercats a ii subminati autoritatea lui KIra!!!!
Era o certitudine.Light Yagami primise iertarea iar acum se intorsese pentru razbunare.Dar Emma..?Ea ce avea de spus in cazul acesta?

WGD center
-Emma ce veei face?
-Liniste Stephanie.Il voi contacta pe Near.A trecut ceva vreme
-Near,....te cunoaste?
-Exact,Matt![b]sunt sigura ca va fi surprins sa ma auda.Probabil crede ca inca mai sunt la Wammy`s House.

SPK
-SPK...cine il cauta..?
-Spuneti`i ca il cauta doar...cineva...
-Near..te cauta cineva...e o fata!
-O fata?Eu nu cunosc nicio fata?Decat..Gevanni da`mi telefonul,si ai grija sa fie o convorbire privata.Emma,,...
-Asa este,...inteligent ca intotdeauna,Near!A trecut ceva timp de cand nu ne`am mai vazut.Imi imaginez ca ai mai crescut!
-Probabil..dar tu?esti aceeasi copila de dintotdeauna?
-Si raspund...probabil.Near nu te vad in masura sa ma numesti copila.mai mult sau mai putin te vad jucandu`te cu o masinuta in timp ce vorbesti cu mine.Nu am dreptate?
-De unde ai stiut?
-e simplu...si eu fac acelasi lucru.Near,se pare ca ai uitat ca semanam.
-Inceteaza..sunt prea ocupat cu..
-....mistere.Calmeaza`te,stiu ca esti detectiv si membru SPK.Si mai stiu ca l`ai invins pe Kira.
-Ne`ai urmarit?>
-Nu..stii ca nu imi sta in fire..nici tu nici eu nu semanam cu Mello care...
-Ai habar ca Mello..
-..a murit.Stiam asta
-Unde te ascunzi?De ce?
-Ce se intampla Near?te simt usor..tensionat.Nu te ingrijora.Nu sunt o aliata a..Raului.Sunt membra WGD.
-WGD?
-Exact.in timp ce tu si mello erati preocupati cu cazul Kira eu mi`am terminat studiile la Wammy`s House dupa care am inceput sa activez ca detectiva.Multe dintre cazurile complicate ale lumii au fost rezolvate de mine.Dar din pacate Kira ucidea delincventii,iar eu spre norocul meu nu am devenit faimoasa..Mi`ar fim fost mai greu sa ma implic in cazul Kira..
-cazul Kira?Cred ca stii ca...
-da...nu e nevoie sa te ascunzi..stiu:Kira a revenit.De aceea nu m`am implicat inainte.stiam ca va reveni.
-Stiai?
-Da,,...cazul asta e ca uncastel de carti.Odata daramat poate fi reconstruit..oricum alta era ideea.Nu te`am sunat decat pt a`tia duce la cunostinta existenta WGD si cu mine in fruntea WGD il vom prinde pe Kira..nu ma indoiesc de capacitatile tale Near dar cred ca eu sunt adevarata succesoare a lui L..te voi mai contacta....N


Va urma

*_*Emma~FromDNDS^_^
*_*Emma~FromDNDS^_^
Founder
Founder

Numarul mesajelor : 128
Varsta : 30
Localizare : Somwhere far away:P
Data de inscriere : 28/05/2008

http://animeworld.myfreeforum.ro

Sus In jos

Death Note-Different Shadows Empty Re: Death Note-Different Shadows

Mesaj Scris de Spinzuratoarea Demonilor Sam Iul 05, 2008 11:10 am

It's nice,astept cu nerabdare continuarea Razz
Spinzuratoarea Demonilor
Spinzuratoarea Demonilor
In trecere
In trecere

Numarul mesajelor : 15
Varsta : 30
Localizare : Lume Demonilor
Data de inscriere : 04/07/2008

Sus In jos

Death Note-Different Shadows Empty Re: Death Note-Different Shadows

Mesaj Scris de *_*Emma~FromDNDS^_^ Sam Iul 05, 2008 4:56 pm

ok scz ca o sa va las...in pom:))dar maine plec si voi posta continuarea abia cand ma intorc..srry si sper sa nu va suparati:)
*_*Emma~FromDNDS^_^
*_*Emma~FromDNDS^_^
Founder
Founder

Numarul mesajelor : 128
Varsta : 30
Localizare : Somwhere far away:P
Data de inscriere : 28/05/2008

http://animeworld.myfreeforum.ro

Sus In jos

Death Note-Different Shadows Empty Re: Death Note-Different Shadows

Mesaj Scris de *_*Emma~FromDNDS^_^ Vin Aug 01, 2008 4:24 pm

PT 2

-"Cine se crede?Mereu a pretins ca este succesoare lui L dar acum pare sigura de acest lucru...Emma.Se pare ca nu ma cunosti chiar de tot.O sa am grija ca Wgd sa arate la fel ca NPA.Neinsemnati.Spk a reusit o data sa il invinga pe Kira.De ce nu ar face`o din nou?
Near se gandea dar si Emma facea acelasi lucru.Insa intr`un mod mai pasnic.
-Stiu ce gandeste.Probabil ne crede neinsemnati.Ceea ce nu stie el e ca noi avem o arma secreta.O arma care ne va ajuta.Nu cautam gloria,dar odata ce il vom fi invins pe Kira norocul va fi de partea noastra!
-Emma,nu stiu cum sta treaba cu Kira dar e cert un lucru.razboiul se da intre WGD si SPK.
-Asa e Thomas...si pentru a ne acoperi spatele trebuie sa actionam repede...
-Dar daca vom deveni ceea ce unii numesc"detectivi de rutina"
-Nicio grija Liz....ne vom axa pe legatura dintre Misa Amane si Yagami...daca i`a fost o data confidenta ce ar opri`o sa nu ii fie din nou???Dar,......nu.Nu va avea cum sa ia legatura cu ea:Yagami se teme sa nu fie prins,Amane e o persoana pea vanata de presa si public,deci nu vor avea cum sa se intalneasca.probabil doar prin intermediul unei scrisori,al unui telefon,dar oare Misa ii va mai fi alaturi?SPK si Near ne`au facut un serviciu aratandu`i Misei latura"criminala"a lui Yagami.Tot ce ne trebuie e sa o avem pe Misa Amane alaturi.E un pion important pe tabla de sah....
Pe strazile orasului Tokyo,Yagami hoinarea .era in cautarea unui loc in care sa nu fie gasit.Ajunsese jalnic...arata exact ca un cersteor de pe marginea drumului.Hainele ii erau aceleasi din ziua mortii sale iar figura...vai!Era hidoasa,criminala...
-Light,gandeste/Unde ar fi indicat sa mergi?la Misa nici nu ma gandesc.Fraiera aia nu ma va mai primi.Dar unde sa ma duc?.......stiu.Teru Mikami vorbea candva despre doi frati,anume Dax si Marion Mayiuma.Ambii erau adepti declarati ai lui Kira si aveau minti criminale.Da!Ei ma vor ajuta la crearea Lumii Noi!!!
Yagami era asigurat in acel moment.Fratii Mayuma aveau sa ii acorde ajutorul lor iar el va putea sa isi faca jocul in liniste.Oare ce se va intampla in continuare?

srry k e mic...dar mai pun si maine:P
*_*Emma~FromDNDS^_^
*_*Emma~FromDNDS^_^
Founder
Founder

Numarul mesajelor : 128
Varsta : 30
Localizare : Somwhere far away:P
Data de inscriere : 28/05/2008

http://animeworld.myfreeforum.ro

Sus In jos

Death Note-Different Shadows Empty Re: Death Note-Different Shadows

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum